Média
Révész Editet, a Főnix Rekreációs Szalon orvos tanácsadóját kérdeztük a vibrációs tréning használatáról.
Mely betegségek rehabilitációjában alkalmazzák a készülékkel való edzést?
A vibrációs tréning kiválóan használható az ízületi betegségek műtéti előkészítésére, különböző balesetek, sérülések, műtétek utáni rehabilitációban. Alkalmas az izomzat lazítására, az izomerő, izomtömeg helyreállítására, a keringésjavítására. A másik nagy területet az idegrendszeri kórképek jelentik (pl. agyvérzés, agytrombózis, sclerosis multiplex, izomsorvadással járó betegségek), ahol a megfelelő ideg-izom mechanizmusok helyreállításában bizonyított, emellett a csontritkulás kiegészítő kezelésében vagy depresszió és inkontinencia esetén is igen eredményes.
Hány éves kortól végezhető a tréning?
10-12 éves kortól mindenképpen, de pl. izomsorvadással járó kórképek esetén, gerincferdülésnél vagy műtét utáni rehabilitációban ez egyéni megítélés kérdése. Nálam a legfiatalabb páciens 4 éves volt.
Milyen időközönként javasolható eljárni az edzésre?
1 A heti 2 alkalom a minimum, 3 a javasolt, de akár mindennap végezhető a vibrotréning. Tapasztalatom szerint 3 edzéssel potenciálisan nő az eredmény a heti 2-höz képest.
Vannak-e olyan tényezők, amelyek kizárják a vibrációs tréning használatát?
Nagyon kevés a kizáró ok, ezek részletesen megtalálhatók a honlapon. Számomra csak a pacemaker, a terhesség, az aktív daganatos betegség, a friss műtét és az akut trombózis jelent igazi akadályt.